بلوک اس ام دی 5054 لایت

ارسال شده در: اس ام دی | 0

بلوک اس ام دی 5054 لایت به تازگی وارد بازار ایران شده اند اما در کشورهای اروپایی جایگاه خود را بدست آورده است و جای بلوک های 5050 را گرفته است داخل این بلوک ها از اس ام دی های 5054 استفاده شده است . اس ام دی های 5054 دارای طول عمر بیشتری نسبت به 5050 هستند چون از تکنولوژی جدیدی بهره می گیرند برای ساخت اس ام دی 5050 از تکنولوژی 25 نانو متری استفاده می شود اما برای اس ام دی 5054 از تکنولوژی و تجهیزات 12 نانو متری استفاده می شود . اس ام دی 5630 در زیر خود دارای یک هدسینگ می باشند که باعث انتقال حرارت به فیبر زیر خود می شوند و طول عمر را افزایش می دهند در ایرانهمکاران به دلیل شناخت کم و نداشتن اطلاعات فنی کافی درباره نوع اس ام دی ها و مشخصات فنی آنها کمتر به سمت بلوک های 5054 رفته اند امیدواریم مطالب ارئه شده در اینجا باعث شود تا همکاران با آموختن این اطلاعات فنی راحتر بتوانند محصول مورد نظر  را انتخاب کنند . در آینده ای نزدیک در ایران هم مثل کشورهای اروپپایی بلوک های 5054 جای بلوک های 5050 را خواهد گرفت .

 

*****استفاده از رزین مخصوص  H_LED که دارای انتقال حرارتی بالا می باشد و چون با دستگاه مخصوص ریخته می شود سطح کم و استاندارد بلوک را می پوشاند که  حرارت به راحتی از بلوک خارج می شود (رزین زیاد دلیل بهتر بودن اس ام دی نیست بلکه باعث می شود حرارت نتواند از قطعه خارج شود و طول عمر بلوکی را پایین بیاورد)

 

*****در این بلوک اس ام دی ها از سه مقاومت استفاده شده است که ای امر موجب کمتر شدن حرارت و طول عمر می شود.

 

*****استفاده از فیبر مدار چاپی KB با بالاترین ضخامت مس برای عبور جریان مصرفی اس ام دی ها.

 

*****استفاده از سیم مسی با ضخامت فوق العاده بالا (حدود سه برابر یلوکی های موجود در بازار)که به عبور جریان سهولت می بخشد و هنگام استفاده همکاران به هیج عنوان قطع نمی شود (اکثر بلوکی های موجود در بازار به جای سیم مسی از سیم آلومنیومی استفاده می کنند تا قیمت تمام شده محصول ارزان تر شود که این امر موجب افت کیفیت محصول می شود رسانایی آلومنیوم کمتر از مس است و فوق العاده شکننده می باشد.)

 

*****استفاده از چسب دو طرفه مخصوص HT-u40 سری نظامی برای چسباندن بلوک به پی وی سی زیر کار . استاندارد چسب های دو طرفه بر حسب چسبندگی بر کیلوگرم است در بلوک اس ام دی این عدد باید ما بین 18 تا 20 کیلوگرم باشد اما چسب بلوک اس ام دی های لایت 40 کیلو گرم تحمل دارد تا بتوان بلوک را جدا کرد این موضوع برای بلوک اس ام دی لایت در آزمایشگاه مجموعه و در شرایط خاص تست شده است . در سخترین شرایط بلوک اس ام دی لایت بعد از 5 سال 20% احتمال جدا شدن از پی وی سی را دارد اما با این حال بر روی بلوک سه جای مختلف برای پیچ شدن به پی وی سی وجود دارد.

 

*****قاب پلاستیکی بلوک اس ام دی لایت از جنس ABS کره ای با دوام بالا می باشد. ABS در بین مواد پلاستیکی برای قطعات الکترونیکی مناسب ترین است بلوک های اس ام دی دارای حرارت هستند و هر چه ضخامت قاب بیشتر باشد در حرارت دفرمه نمی شود برای بلوک اس ام دی لایت ضخامت قاب بیشترین مقدار است.

 

***** بلوک اس ام دی لایت سه مرحله تست می شود و یک مرحله تست نهایی دارد که احتمال خرابی محصول را به 1% می رساند.

 

 

***** بسته بندی بلوک ها جعبه مقاوم است که باعث می شود هنگام حمل و نقل به اس ام دی هاد آسیب وارد نشود .اگر محصول داخل نایلون باشد در حمل و نقل تحت فشار زیاد ممکن است آسیب ببیند.

دیدگاهی بنویسید